Erkek giyim bayilik Genel Smokin Modelleri Takım elbise Modelleri 

Damatlık Takım Elbise Yeni Modeller

Damatlık Takım Elbise

Her ne kadar düğünlerdeki tek başrolün gelinler olduğu söylense de buna kesinlikle karşı çıkan tarafta yer almaktayız. Bu sebeple bu yazımızda eş başrol olan beyefendinin o gün kendini en şık hissetmesi için aranan temel eşyadan bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz şey kesinlikle Damatlık Takım Elbise. Normal takım elbiselerden kısmi farklılıklarla ayrılan bu üründe aranan birkaç nokta mevcuttur. Bunlara değinelim.

  1. Smokin mi arıyorsunuz yoksa kendi içinde çeşitleri olan Damatlık Takım Elbise mi aklınızda bulunan?
  2. Düğünde damatlığınızın uyması gereken bir tema var mı? Retro, sahil düğünü, kır düğünü temaları gibi. Bu durum kullanacağınız Damatlık Takım Elbise paçasının boyundan kumaşının rengine kadar belirleyebilir zira.

Bu 2 temel noktadan sonra sırada damatlığınızın kesimini belirlemek var. Bu noktada en çok tercih edilen başlıkları saymak istersek eğer;

Klasik Kesim: Düz bir paça formuna sahip bu kesimde ceket ve pantolonun kullanıcısını çok sıkmayacak şekilde olması beklenir.

İtalyan Kesim: Paça şekli nispeten boru kesimde olan bu Damatlık Takım Elbise dar kesim bir yapıya sahiptir. Ceket yakası ve varsa yelek ise klasik kesime nazaran daha dar bir formdadır. Yelekte ve cekette aynı zamanda altı düğmeli iki sıralı yapı da görmek bu kesimde mümkün.

Smokin Damatlık: En belirgin ayırıcı noktası kullanılan papyon detayıdır. Bu üründe ve diğer Damatlık Takım Elbise modellerinde gömleğin rengi örneğin beyaz ise düğme kısmında dikey iki şerit halinde siyah detayın kullanıldığı şık örnekler de mevcuttur.

Damatlıkta Renk

Damatlık denince akla bazen siyah renkten başka çıkar yol gelmese de çok büyük yanıldığımızı söylemek lazım. Son yıllarda artış gösteren düğün temalarıyla birlikte giyim sektörü de çeşitliliğinde artış gösterdi. Bunlara ilk örnek şüphesiz her tonunu kullandığımız mavidir. Söz konusu damatlık olunca birbirine yakın iki tonunun ceket ve yelekte kullanıldığı damatlık örnekleri de mevcut. Bir başka örnek ise küçük siyah detaylar ile birlikte son derece klasik ve şık bir Damatlık Takım Elbise oluşturan bordo rengi. Bunlarla birlikte gün geçtikçe kullanımı ve kombin çeşidi artan gri, yeşil, kiremit, vizon, kahverengi, buz mavisi gibi renkleri de anabiliriz.

Damatlık Takım Fiyat Bilgisi

Genel olarak her şeyde hem kaliteyi hem uygun fiyatı ararız ama söz konusu gelinlik ve damatlık gibi ürünler olunca astronomik fiyatlar çok daha fazla göze çarpmakta. Bu noktada erkek giyim üzerine hem üretimini hem satışını kendi gerçekleştiren ve bayi sistemine de sahip olan PİERRE CASSİ birçok erkek giyim ürününde olduğu gibi Damatlık Takım Elbise konusunda da uygun fiyat ve belirgin çeşitlilik ile güvenli hizmeti 1970’ den beri sunmaktadır.

Görmemiş Olabilirsiniz